Loading...

نظام اقتصادی در قزاقستان نیازمند توسعه نظام بانکداری اسلامی است

نظام اقتصادی در قزاقستان نیازمند توسعه نظام بانکداری اسلامی است
ظام اقتصادی در قزاقستان نیازمند توسعه نظام بانکداری اسلامی است و استفاده از تجربیات بانک توسعه صادرات ایران در این حوزه ضروری است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از بانک توسعه صادرات، یرلان بایدالت، مشاور عالی وزیر سرمایه‌گذاری و توسعه قزاقستان و هیات اقتصادی کشور قزاقستان متشکل از مدیران عالی وزارت سرمایه‌گذاری و توسعه و بانک زمان این کشور با عیوضلو، عضو هیات مدیره بانک، دیدار کردند.
یرلان بایدالت نیز با اشاره به برگزاری اجلاس بازرگانی دو کشور در هفته آتی، توسعه همکاری‌های میان بانک توسعه صادرات ایران و شبکه بانکی کشور قزاقستان را خواستار شد.
به گفته وی، امکان فعالیت بانک‌های بین‌المللی با ارزهای دلار و یورو در مناطق آزاد قزاقستان وجود دارد و تأسیس شعبه و یا دفتر نمایندگی بانک توسعه صادرات ایران در این مناطق را مثبت ارزیابی می‌شود.
در این نشست حسین عیوضلو عضو هیات مدیره بانک توسعه صادرات به سوابق همکاری این بانک در کشور قزاقستان اشاره کرد و گفت: تغییر در فضای سیاسی بین‌المللی منتج از سند برجام فرصت مهمی برای کشور محسوب می‌شود و لازم است به فعال‌سازی مجدد ارتباطات گذشته اهتمام ورزیم.
سازوکارهای توسعه روابط بانکی طی تفاهم‌نامه‌ای که در حاشیه اجلاس بازرگانی دو کشور در تهران امضاء می‌شود، مشخص شده و در اولین اقدام ایجاد و توسعه روابط کارگزاری بانک توسعه صادرات ایران و بانک قزاقستان در دستور کار قرار گیرد.
در ادامه این نشست خدمات متنوع بانک توسعه صادرات ایران برای فعالان تجاری دو کشور توسط روسای ادارات مدیریت امور بین‌الملل ابوالحسنی و رضوانی تشریح شد.

نظرات
  ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - بهتر است درخواست خود را کتبا ایمیل بفرمایید.
  • - نام و نام خانوادگی یا نام شرکت به همراه شماره تماس برای ارتباط درج بفرمایید.
  • - لطفا فارسی بنویسید.