Loading...

جذب سرمایه‌گذاری خارجی هدف ایران در عرصه‌های بین‌المللی

جذب سرمایه‌گذاری خارجی هدف ایران در عرصه‌های بین‌المللی
در نشست هماهنگی مشارکت ایران در اکسپو 2017 مطرح شد.

استفاده از پتانسیل انرژی پاک و خورشیدی، انرژی‌های تجدیدپذیر، تسهیل در سرمایه گذاری، ایران بدون نفت، کاهش co2 به عنوان زمینه‌های مهم مشارکت در نمایشگاه اکسپو عنوان شد.

جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه اکسپو 2017 قزاقستان حضور خواهد داشت و جذب سرمایه‌گذاری خارجی، مهم‌ترین هدف ایران در نشست هماهنگی و هم‌اندیشی مشارکت جمهوری اسلامی ایران در اکسپو 2017 است.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزرات نیرو (پاون)، در نشست هماهنگی و هم‌اندیشی مشارکت جمهوری اسلامی ایران در اکسپو 2017 که با حضور مدیران و کارشناسان وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی و خصوصی در ساختمان ستادی وزارت نیرو برگزار شد، بر جذب سرمایه‌گذار خارجی برای اجرای پروژه‌ها تاکید شد.
با توجه به اینکه تاکنون 60 کشور جهان آمادگی خود را برای حضور در این نمایشگاه اعلام کرده‌اند، پیش‌بینی می‌شود حضور شرکت کنندگان به 100 کشور برسد.
در این نشست، استفاده از پتانسیل انرژی پاک و خورشیدی، انرژی‌های تجدیدپذیر، تسهیل در سرمایه‌گذاری، ایران بدون نفت، کاهش co2 به عنوان زمینه‌های مهم مشارکت در نمایشگاه اکسپو عنوان شد.
در این نشست، مشاور وزیر نیرو در امور اجتماعی و فرهنگ عمومی، با تقدیر از حضور تاثیرگذار رییس سازمان محیط زیست کشور در پاریس، ابراز امیدواری کرد این حضور دستاوردهای خوبی برای ایران داشته باشد.
"ناصر شفق" با بیان اینکه بحث محیط زیست باید یک مجموعه کلان و بزرگ دیده شود و در واقع همه مسئول محیط زیست هستند، تصریح کرد: طبیعی است که به زودی بحث انرژی‌های آینده و انرژی‌های پاک موضوع اصلی دنیا شود.
وی با اشاره به اینکه ایران با توانایی‌های بالایی که دارد توانسته است بسیاری از معادلات دنیا را برهم زند، گفت: قیمت نفت اکنون تحقیرآمیز است و دیگر نفت ارزشی برای صادرات ندارد و بهتر است تنها حوزه‌های مشترکت نفتی و گازی استخراج شود.
وی افزود: باید بتوانیم کشور را بدون اقتصاد نفت بسازیم و چه بهتر که صاحبنظران و نخبه‌های کشور را به سمت بحث انرژی‌های نو سوق دهیم.
همچنین در پایان این نشست مقرر شد تا در نشست بعدی کمیته محتوایی با سه محور فنی، جذب سرمایه گذار و اجرایی شکل گیرد و ستاد برگزاری نمایشگاه‌ها و جشنواره‌های صنعت آب و برق هماهنگ کننده این کمیته محتویی باشد و تا پایان امسال سناریوها بسته شود.

 
نظرات
  ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - بهتر است درخواست خود را کتبا ایمیل بفرمایید.
  • - نام و نام خانوادگی یا نام شرکت به همراه شماره تماس برای ارتباط درج بفرمایید.
  • - لطفا فارسی بنویسید.