Loading...

بیست و سه تن پسته از گلستان صادر شد

بیست و سه تن پسته از گلستان صادر شد
گرگان - ایرنا- رئیس اداره ارزیابی کیفیت کالاهای صادراتی و وارداتی اداره کل استاندارد گلستان گفت: برای اولین بار یک محموله 23تنی پسته از این استان به کشور قزاقستان صادر شد.

سید مهدی حسینی روز شنبه بدون اشاره به ارزش این محموله ،به ایرنا اعلام کرد: این محموله ابتدا از کرمان به گلستان ارسال و پس از انجام آزمایش های لازم و بررسی کارشناسان استاندارد مجوز خروج از مرز را دریافت کرد.
وی با بیان اینکه پیش از این هیچ محموله پسته ای از مرزهای استان خارج نشده بود، افزود: این محموله از طریق گمرک زمینی مرز اینچه برون در شرق استان گلستان صادر شد.

ورود محموله 2700 تنی ورق های فولادی به گلستان

رئیس اداره ارزیابی کیفیت کالاهای صادراتی و وارداتی اداره کل استاندارد گلستان همچنین از ورود اولین محموله ورق های فولادی به استان خبر داد و گفت: وزن این محموله 2700 تن بود که از طریق گمرک ریلی اینچه برون (راه آهن بین المللی ایران - ترکمنستان - قزاقستان) وارد خاک استان شد.
حسینی با بیان اینکه محموله مورد نظر از خاک قزاقستان وارد گلستان شد، افزود: پس از ورود، نمونه برداری های لازم برای آزمون محموله انجام و طبق روال قانونی آزمون های لازم برای تایید و صدور مجوز در آزمایشگاه های تایید صلاحیت شده این اداره کل انجام گرفت.
راه آهن بین المللی ایران - ترکمنستان - قزاقستان آذرماه سال 93 با حضور روسای جمهوری سه کشور در مرکز اینجه برون در شرق استان گلستان به بهره برداری رسید.

ورود دو محموله جو به گلستان 

رئیس اداره ارزیابی کیفیت کالاهای صادراتی و وارداتی استاندارد گلستان گفت: دومین محموله جو به وزن 3600 تن نیز از طریق گمرک ریلی از قزاقستان وارد خاک گلستان شد.
سید مهدی حسینی اظهارداشت: به محض ورود این محموله نیز نمونه برداری های لازم توسط کارشناسان این اداره کل انجام و در آزمایشگاه های تایید صلاحیت شده مورد آزمون قرار گرفت.
وی ادامه داد: براساس نتایج آزمون، محموله مذکور با استانداردهای ملی منطبق بود و مجوز استاندارد و ورود آن به استان در این اداره کل صادر شد.
همچنین چند روز قبل اولین محموله جو به وزن یک هزار تن از مرز اینچه برون و از طریق گمرک وارد استان شده است.
استان مرزی گلستان واقع در شمال ایران با کشور ترکمنستان ، دریای خزر و استانهای مازندران ، سمنان وخراسان شمالی همسایه است.

نظرات
  ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - بهتر است درخواست خود را کتبا ایمیل بفرمایید.
  • - نام و نام خانوادگی یا نام شرکت به همراه شماره تماس برای ارتباط درج بفرمایید.
  • - لطفا فارسی بنویسید.