Loading...

بازدید رئیس شورای بازرگانی ایران و قزاقستان از مجتمع فراوري عميق غلات زر

بازدید رئیس شورای بازرگانی ایران و قزاقستان از مجتمع فراوري عميق غلات زر
امیر عابدی رئیس شورای بازرگانی ایران و قزاقستان به همراه مشاور عالی این شورا از مجتمع فراوري عميق غلات زر بازدید و همچنین با مدیر عامل و مدیر بازرگانی این شرکت ملاقات نمود.

وی طی این بازدید بیان کرد: ظرفیت دعوت از تجار و سرمایه گذاران قزاق جهت همکاری ، سرمایه گذاری مشترک و تاسیس شرکت های تخصصی به اتفاق شرکت زر ماکارون (یکی از شرکتهای مجتمع فراوری عمیق غلات زر) وجود داشته که وجود تمایل همکاری آنها نشان دهنده موقعیت مناسب اقتصادي کشور بوده و می توان ایران را به هاب منطقه در غلات معرفی نماید.
عابدی به موقعیت ویژه منطقه اینچه برون در استان گلستان اشاره کرد و اظهار داشت: تاسیس شرکت های مشترک ایرانی و قزاقستانی در ایجاد سیلو غلات و نهادهای کشاورزی، انبارهای نگهداری محصولات صادراتی در این منطقه که ميتوان ارتباط با کشورهای چین و روسیه از طریق کشورهای قزاقستان و ترکمنستان به ایران و آبهای آزاد و خلیج فارس میسر ميشود را تاکید داشتند.
 ايشان كوتاه شدن اين كريدور نسبت به مسيرهاي ديگر و امنيت و كاهش هزينه زمان و قيمت را از مزيت هاي اين مسير اعلام كردند.
رئیس شورای بازرگانی ایران و قزاقستان ادامه داد: استان گلستان با موقعيت مناسب جغرافيايي و مزيت ايجاد منطقه آزاد تجاري و صنعتي ميتواند جهت ارتباط نزدیک میان شرکت های قزاقی و زر ماکارون باشد که این مهم در آینده نزدیک با آمدن هیات های اقتصادی قزاقی با هماهنگی این شورا كه آماده مذاکره با طرف ایرانی خواهند بود محقق خواهد شد.
در خاتمه ایشان با توجه به عضویت شرکت زرماکارون در شورای بازرگانی ایران و قزاقستان معرفی این هولدینگ (مجتمع فراروي عميق غلات زر) را به طرفهاي قزاقي تاکید داشتند.
محسن امینی مدیر عامل شرکت زرماکارون ضمن ابراز خرسندی از حضور ریاست شورای بازرگانی ایران و قزاقستان در این شرکت بیان کرد: گروه صنعتی و پژوهشی زر با اعتقاد به توان سرزمین خود و به پشتوانه 30 سال سابقه موفق و موثر حضور بنیانگذارش در عرصه‏های تولیدی و صنعتی، زیرساخت خود را در سال 1372 با تأسیس واحد تولیدی آرد فراهم نمود و با راه‏اندازی آن در سال 1377 محکم و استوار کار خود را در صنعت غذا آغاز کرد. در سال1380 هم برای اولین بار در ایران خطوط تولید آرد سِمولینا را راه‏اندازی نمود.


امینی افزود : در عین حال همزمان با توسعه کارخانه آرد، واحد تولیدی انواع پاستا خود را در سال 1384راه‏اندازی نمود و توانست با تولید محصولاتی با کیفیت، سهم موثری را در بازارهای داخلی کسب کند به نحوی که طی 5 سال قادر گردید ظرفیت تولید خود را همراه با افزایش تعداد خطوط جدید، به میزان قابل توجهی ارتقاء دهد در ادامه ایشان به ایجاد منطقه شهرک غذایی 1000 هکتاری با راه آهن و گمرک اختصاصی اشاره کرد و تاکید نمود فرصت مناسبی جهت حضور سرمایه گذاران خواهد بود.
مدیر عامل شرکت زرماکارون به صادرات محصولات به 80 کشور و اشتغال 2500 نفر پرسنل اشاره نمود و ادامه داد: مجتمع فراروي غلات زر آمادگی دعوت از سرمایه گذاران خارجي بخصوص طرف هاي قزاقی را داشته و همچنين از فعالیت و سرمايه گذاري در منطقه اینچه برون استقبال خواهد کرد، لذا چشم انداز این شرکت کسب رتبه برتر دنیا در تولید محصولات غلات بوده که در این راستا تلاش و کوشش می نماید.

نظرات
  ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - بهتر است درخواست خود را کتبا ایمیل بفرمایید.
  • - نام و نام خانوادگی یا نام شرکت به همراه شماره تماس برای ارتباط درج بفرمایید.
  • - لطفا فارسی بنویسید.