Loading...

فرصت حضور ایران در بازار قزاقستان

فرصت حضور ایران در بازار قزاقستان
رایزن بازرگانی ایران در قزاقستان:
در سال گذشته شورای مشترک بازرگانی بین دو کشور تصویب شد و در حال حاضر می توان از ظرفیت این شورا با همکاری اتاق بازرگانی برای شناساندن ظرفیت تولید و صادرات شرکت های تولیدی و صنعتی کشورمان به طرف های تجاری استفاده کرد...

ایرنا: رایزن بازرگانی ایران در قزاقستان، حجم مبادلات تجاری ایران با قزاقستان را در سال گذشته یک میلیارد دلار اعلام کرد و گفت: کشور مصرفی گرا و لوکس گرای قزاقستان می‌تواند بازار خوبی برای کالاهای ایرانی باشد. محمدحسن مهدی پور در نشست با اعضای اتاق بازرگانی و فعالان اقتصادی کاشان اظهار کرد: قزاقستان مهم ترین کشور آسیای مرکزی و بزرگ‌ترین جمهوری شوروی سابق بعد از روسیه است.

وی افزود: حجم مبادلات تجاری این کشوردر سال گذشته 120 میلیارد دلار و حجم سرمایه‌گذاری‌های دو دهه اخیر این کشور 160 میلیارد دلار بوده که نشان از ثبات و امنیت مالی و سیاسی این کشور دارد.

 

مهدی‌پور گفت: قزاقستان به علت برخورداری از راه‌های ارتباطی مناسب و همسایگی با ایران یکی از بازارهای مناسب به‌ویژه در معادن، خدمات فنی مهندسی، کشاورزی، صنایع غذایی، داروهای گیاهی و بحث گردشگری است که می‌تواند از بازارهای هدف در صادرات ما باشد. رایزن بازرگانی ایران در قزاقستان افزود: در سال گذشته شورای مشترک بازرگانی بین دو کشور تصویب شد و در حال حاضر می‌توان از ظرفیت این شورا با همکاری اتاق بازرگانی برای شناساندن ظرفیت تولید و صادرات شرکت‌های تولیدی و صنعتی کشورمان به طرف‌های تجاری استفاده کرد. وی افزود: با توجه به درآمد سرانه 14 هزار دلاری کشور قزاقستان و حرکت این کشور به سمت مصرف گرایی و لوکس گرایی به رغم وجود رقبایی مانند چین در بازار مصرف این کشور می‌توانیم بخشی از بازار آنان را به دست گیریم. 

http://www.donya-e-eqtesad.com/news/957039/

نظرات
  ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - بهتر است درخواست خود را کتبا ایمیل بفرمایید.
  • - نام و نام خانوادگی یا نام شرکت به همراه شماره تماس برای ارتباط درج بفرمایید.
  • - لطفا فارسی بنویسید.