Loading...

چهاردهمین اجلاس کمیسیون مشترک ایران و قزاقستان

چهاردهمین اجلاس کمیسیون مشترک ایران و قزاقستان
در همایش بازرگانی ایران و قزاقستان که صبح روز دوشنبه بیستم مهرماه سال جاری با حضور معاون بین الملل اتاق ایران و مدیر آژانس سرمایه گذاری قزاقستان برگزار شد، توسعه همکاری های اقتصادی بین دو کشور مورد تاکید قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این اجلاس با حضور محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی و نمایندگان بخش‌های مختلف دولتی و غیردولتی در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه 21 و 22 مهر 1394 در شهر آستانه برگزار شد.

در این سفر بیش از 40 نفر از مدیران و نمایندگان وزارت‌خانه‌ها و دستگاه‌های بخش‌های مختلف کشور از جمله نفت، نیرو، راه و شهرسازی، بهداشت، علوم، صنعت، معدن و تجارت، کشاورزی، دادگستری، گردشگری، فرهنگی، اتاق بازرگانی و فعالان اقتصادی حضور داشتند.

هم‌چنین در این سفر اجلاس کارشناسی تخصصی با حضور مدیران و نمایندگان بخش‌های مختلف دولتی و خصوصی ایرانی و قزاقی برگزار و درخصوص موضوعات مورد نظر مذاکره، تبادل نظر و توافق شد.

به گزارش ایسنا، حجتی در جریان سفر با کریم ماسیموف نخست وزیر، اصیل ژان مامتبیک اف وزیر کشاورزی و اسیت ایسکش اف وزیر سرمایه‌گذاری و توسعه قزاقستان دیدار و درباره راه‌های گسترش همکاری‌های دوجانبه مذاکره کرد.

در دیدارهای انجام شده وزیر جهاد کشاورزی ضمن اشاره به وجود ظرفیت‌های زیاد در توسعه روابط دو کشور بر آمادگی کشورمان در توسعه همکاری‌ها در بخش‌های مختلف کشاورزی از جمله توسعه باغ‌ها، کشت فراسرزمینی، پرورش آبزیان و تولید مرغ گوشتی تاکید کردند و طرف قزاقی نیز علاقمندی خود را به همکاری در زمینه‌های مذکور و سرمایه‌گذاری و انتقال تکنولوژی جمهوری اسلامی ایران در بخش‌های مربوطه اعلام کرد. 

در بخش پایانی سفر بعد از ظهر چهارشنبه 22 مهر دو سند یادداشت تفاهم، یکی سند کلی یادداشت تفاهم همکاری دو کشور در زمینه‌های صنعت و معدن، انرژی، کشاورزی، بهداشت، علوم، فرهنگی و گردشگری و دیگری سند یادداشت تفاهم همکاری اتاق‌های بازرگانی دو کشور در حضور وزیر جهادکشاورزی جمهوری اسلامی ایران و وزیر سرمایه‌گذاری و توسعه قزاقستان به امضاء رسید.

حجتی نیز اظهار امیدواری کرد مذاکرات تخصصی که توسط نمایندگان دستگاه‌ها، سازمان‌ها و شرکت‌های دو کشور به عمل آمده و خواهد آمد، اهداف و برنامه‌های اجرایی دوجانبه را برای یک‌سال آینده ترسیم کرده و نیز اسناد همکاری برای سفر آتی نورسلطان نظربایف، رییس‌جمهور قزاقستان که طی ماه آینده از ایران بازدید خواهند داشت را تهیه و آماده کند.

 

 منبع:

http://www.isna.ir/fa/news/94072214987

نظرات
  ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - بهتر است درخواست خود را کتبا ایمیل بفرمایید.
  • - نام و نام خانوادگی یا نام شرکت به همراه شماره تماس برای ارتباط درج بفرمایید.
  • - لطفا فارسی بنویسید.